ראשי » זרם מים חלש בבית – כנראה יש לכם נזילה נסתרת

זרם מים חלש בבית – כנראה יש לכם נזילה נסתרת

  • by

.אתם פותחים את המים במקלחת ומתכוננים לתחושה הנעימה של זרם מים חזק על הגב. אך, במקום זאת אתם מגלים שזרם המים נחלש פתאום. סביר להניח כי מדובר בדליפה. אתם לא מוצאים את המקור שלה, אבל יודעים שהיא נמצאת אי שם מתחת לרצפות או מאחורי הקיר. לאורך השנים, אנחנו בחברת א.ל. איתור עזרנו לבעלי בתים רבים הסובלים מתופעה של זרם מים חלש בבית לאתר את הנזילה ולתקנה. גלו עוד על כך במאמר הבא.

למה זרם המים נחלש?

מערכת המים בבית היא מערכת סגורה. המים מגיעים ממקורם מחוץ לבית, ולאחר מכן כאשר אתם פותחים את הברז שהו הפתח היחיד שהמים עוברים דרכו. אם מדובר בקומה גבוהה, בדרך כלל יהיו גם משאבות המסייעות למים להגיע מעלה.
בצינורות עלולים להתפתח עם השנים נזילות או סדקים הגורמים לירידה בלחץ המים, כאשר נוצרה נזילה. נזילות אלו עשויות להתגלות על ידי צליל של מים זורמים או טפטוף, או על ידי הבחנה בכתמים רטובים על תקרות ורצפות.
דליפות יכולות להתרחש גם בחיבורים וחיבורי צנרת שמותקנים בצורה לקויה, במיוחד במעברים בין צינורות אופקיים ואנכיים.
כאשר יש חדירה של האוויר לצנרת, והמים יכולים למצוא דרך קצרה יותר לצאת מהצינור – תחושו בירידה המוכרת בלחץ המים.

זרם מים חלש בבית – פגיעה באיכות החיים

החיסרון הבסיסי של זרם מים חלש בבית הוא כמובן הפגיעה באיכות החיים. המקלחות פחות אפקטיביות. כמו כן קשה יותר לשטוף את הכיור או האמבט. גם מילוי המדיח ומכונת הכביסה אורך זמן רב יותר.
אך זו רק אחת הסיבות שחשוב לאתר את הדליפה הזו מהר ולתקנה. הסיבה השניה היא בזבוז המים המשווע.
המים הם נוזל שמחפש את דרכו החוצה כל הזמן, ולכן אותן טיפול שלא מגיעות למקלחת, מצטברות מאחורי הקירות שלכם ויכולות ליצור נזק של ממש.

מה ניתן לעשות?

כדי לאתר את הנזילות ההלו בקלות יש להשתמש באמצעים טכנולוגיים. למשל, ניתן לבצע  איתור במצלמה תרמית, לפתוח את ברז המים החמים ולזהות את מסלול המים. אם יש נזילה בחלק כלשהו בצינור זה ניתן יהיה לראות אותה בקלות על המסך של המצלמה התרמית.
אפשרות נוספת היא שימוש בסיב אופטי. גם הוא כולל מצלמה, והוא מתאים לצינורות קטנים אליהם אפשר להכניס את הסיב האופטי ולראות את הסיבה לתקלה. ניתן לקרוא עוד על סיב אופטי כאן.
תוכלו לקרוא כאן על הסיבה שאינסטלטורים משתמשים בטכנולוגיות הללו כדי לפתור במהירות את הבעיה שלכם.

מצאתם היכן הנזילה? כעת אפשר לתקן

אחרי שמצאתם את הנזילה המעיקה, אתם קרובים שלב אחד נוסף לתיקון שלה. כעת, כל מה שנשאר זה לפתוח את הרצפה או הקיר.
עושים זאת במקום בו הדליפה נמצאת. וכך ניתן לתקן את החלק הזה בצינור. אצלנו, תוכלו למצוא אינסטלטורים מיומנים בשתי הפעולות: גם באיתור הנזילה וגם בתיקון שלה.

לסיכום, אם גם אתם סובלים מהתופעה של זרם מים חלש בבית כדי לאתר את מקורה. הזמינו את המומחים שלנו ותוך זמן קצר תוכלו לחזור לשגרה. המקלחת שלכם תהיה הרבה יותר נעימה עם לחץ נורמלי בצנרת הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *