ראשי » נזילה בקיר – כך תאתרו אותה

נזילה בקיר – כך תאתרו אותה

  • by

אחד מהדברים המתסכלים ביותר בבית הוא התחושה המעיקה של לחות בבית הנובעת מקיומה של נזילה בקיר שלא אותרה. מחד, חשבון המים מתחיל לעלות ומאידך אתם לא שומעים או רואים היכן הנזילה הזו מתרחשת. האם היא בסלון בקיר הסמוך למטבח? אולי דווקא בקיר של האמבטיה המחופה באריחים? למרבה המזל כיום יש דרך קלה מאד לגלות מהו מקור הנזילה. נעסוק בכך בהרחבה במאמר הבא.

כיצד מגלים נזילות כיום?

כיום, כדי לגלות נזילות אין צורך בבדיקה ידנית של הצנרת. אפשר להשתמש בפלאי הטכנולוגיה. סיב אופטי לאיתור נזילות מעניק תמונה ברורה מהיכן יוצאים המים. יתכן ומדובר בחור ממש קטן שנוצר עם הזמן בצינור או בסדק עבה כתוצאה מבלאי.

חשוב להבין כי בבניינים חדשים וישנים עשויה להיות נזילה בקיר. אפילו בנכס שהתקבל זה עתה מקבלן עשויות להיות דליפות לא ידועות. לכן, נהוג לעשות תהליך של בדק בית הן בקבלת דירה מקבלן, והן כאשר רוכשים נכס יד שניה.

בבדיקה זו אפשר להיעזר בשירותיו של מאתר נזילות מנוסה והוא ימצא את הנזילה באמצעות מצלמות תרמיות ובאמצעות סיבים אופטיים.

האם השירות הזה יקר?

פעמים רבות בעלי בתים מוותרים על שירות של איתור נזילות משום שהם חושבים שהוא יקר. בפועל, כאשר מאתרים את המיקום המדוייק של הנזילה אפשר דווקא לחסוך כסף. מדוע? משום שראשית לא שוברים את הקירות או הריצוף במקומות בהם אין נזילה. אפשר להגיע ישירות לצינור התקול ולתקנו.
שנית, אפשר לגלות מה הגורם לנזילה. יתכן וזו סתימה בתוך הצינור משום שחלק ממנו נשבר או שיש בתוכו שאריות של בטון משיפוץ גדול אצל השכנים. שימוש בסיב האופטי מעניק תמונה ברורה על מצב הצינור ללא צורך לפתוח אותו.

בלאי ארוך טווח

בנוסף, אם לא מאתרים את הנזילה עצמה ומחליפים צינור לא נכון המים ימשיכו ויזרמו בתוך הקירו ויגרמו לאורך זמן לבלאי נוסף. תיקון הבלאי בקיר והחלפה של הלבנים יעלו הון. לכן, משתלם למצוא את הדליפה עוד בתחילתה ולבצע את התיקונים הדרושים כדי לעצור אותה.

לסיכום, אם אתם יודעים שיש כיום נזילה בבית, אל תמתינו. הזמינו מאתר נזילות מנוסה ותגלו איך ביום אחד אתם מוצאים את הבעיה ויכולים לתקנה. אותו אדם לא רק שיראה היכן הנזילה, אלא יוכל גם להצביע על הגורמים לה. כך, למשל, אם יש סתימות קבועות בצנרת של השירותים תוכלו לזהות אם אחד הילדים משליך צעצועים לאסלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *